De vorba cu Irina Reisler

Full Version: am reusit datorita voua si mai ales irinei
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
da am reusit sa slabesc dar cel mai mult ma bucur ca datorita voua am reusit sa ies din avalansa de depresii care ma cuprinsesera ceea ce nu e putin lucru.
Sunt tare mandra de mine si ma uit la cei din jur cum ma privesc si toti ma intraba ce am facut si cum am reusit.
Acum am renuntat la aerobic pentru o luna si fac electrostimulare ca sa mai variez atat pentru corp cat si pentru minte.
Datorita Irinei am primit miraculosul ulei cu paprika si pot spune ca e spectaculos. Pur si simplu arde la propriu grasimile si celulita. Prima data cand l-am folosit nu mi-a venit sa cred ce senzatii am de caldura intensa dar eram fericita caci simteam cum fac ceva pentru pielicica mea Smile ( ca sa nu zic pentru celulita mea Big Grin)
Acum am ajuns la un palier dar nu imi fac probleme voi trece peste . Mi-am propus sa incerc cat mai mult sa imi impamantenesc acest nou stil de alimentatie astfel incat la urmatoarea sarcina deja sa am alt stil e viata si cine stie poate sa trec mai usor peste efectele secundare .
Devine ca o intrecere cu mine insumi parca mereu vreau mai mult parca in fiecare zi ma gandesc : mmm ia sa fac 50 de abdomene sa mai ii dau de munca grasimii, ia sa mananc un morcovel sa potolesc balaurul.
Nu sa nu va ganditi ca tin vreo cura drastica ca nu e asa mananc putin si cat mai sanatos fara a ma infometa.
marea me aproblema e ca nu sunt destul de disciplinata cu bautul apei dar ma tratez si poate voi reusi si in acest domeniu.
Va pupacesc pe toate
Simona felicitari pentru rezultate
sigur ca se poate
suntem puternice
reusim orice
succes la consumul apei
nu e greu, o sa reusestiSmileSmileSmile
buna Simonika ma bucur pt reusitele tale si multa bafta in continuare !
noi suntem aici!!!!
Simona!!

Bravo bravo bravo!!! Felicitari! Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Ai sa reusesti si mai multe pentru ca POTI!! Nimic nu se compara cu o vointa puternica, exact asa cum e a ta!

Tin pumnii si pe mai departe!! Big GrinBig GrinBig Grin
Buna, Simona, felicitari pentru rezultatele obtinute ! Eu cred ca meritul meu este minim.... meritul iti apartine, tu esti cea care ai dovedit ca esti puternica. Te asteptam mai des, prin casuta !
SIMONA, ACESTA A FOST PRIMUL TAU MESAJ, POSTAT AICI, PE FORUM:

"AM NEVOIE DE SPRIJIN si TONIFIERE MENTALA
BUNA ZIUA

Am reusit si eu in final sa va gasesc. Vad ca sun tei o mare familie familie de care as avea si eu nevoie.
Sunt Simona din Brasov am 28 de ani si un baietel de 9 luni. Am 160 cm si 65 de kg.
VREAU SA SLABESC SI VREAU SA FIU IUBITA
De ce spun asta cu iubirea? pentru ca am ajuns la capatul puterilor si am mare noroc ca il am pe baietelul meu.
Inca de la inceputul casniciei sotul meu mi-a reprosat ca sunt prea grasa si ar trebui sa fac ceva in sensul asta. M-am straduit atat cat am putut si uneori am reusit alteori nu.
Acum dupa nastere sunt mai slaba ca inainte de a ramane insarcinata insa pentru el nu e suficient , probabil ca niciodata nu va fi.
Ma jicneste si ma desconsidera iara felul in care se uita la mine aproape ca ma ucide.
Cand avea baiatul 4 luni mi-a spus ca ar trebui sa imi fac o poza la burta si sa mi-o pun pe calculator sa o vad mereu ca sa constientizez cum arat.
sa stiti ca nu am burta chiar asa de mare am marimea 40 la pantaloni dar totusi este.
Nu am fost niciodata pplata dar........ inainte nu ma afecta atat de mult insa acum cu nasterea ( cezariana ) sunt mult mai sensibila.
Sunt in colaps emotional, plang de la orice, nu ma mai inteleg nici eu, imi propun sa fiu tare si nu reusesc. As vrea sa reusesc sa slabesc pentru mine sa reusesc sa ma simt bine dar nu am sprijinul necesar iar in starea in care ma aflu nu gasesc puterea de a incepe nimic Nu ma mai recunosc din fata plina de viata care mereu era invidiata pentru optimism si buna dispozitie am ajuns o depresiva, o epava, imi vine sa imi iau campii si nimeni nu ma intelege. M-am gandit sa apelez la un psiholog insa el nu ma poate ajuta sa sap de privirile si dispretul sotului meu.
Vreau doar sa fiu iubita pentru ceea ce sunt si sa am o familie fericita.
Sper sa ma puteti ajuta macar cu un sfat, cu o incurajare astfel incat sa reusesc sa imi schimb viata , sa fac ceva pentru mine, sa slabesc , sa fiu freumoasa si sa radiez din nou de buna dipozitie
Am decis ca vreau sa slabesc pentru mine , pentru confortul meu psihic.
Va multumesc ca m-ati ascultat"
ma adresez acum irinei , simonei sau oricui are idee de acest ulei cu paprika, nu am auzit inca de el si as vrea sa stiu in mare ce inseamna si cum il pot folosi.

PS: Simona , te felicit din toata inima pentru rezultatele tale , sper sa o tii tot asa insa nu as vrea sa te superi pe mine dar cand am intrat pe acest site Irina mi-a spus un lucru pe care nu pot sa-l uit si anume ca o persoana care nu te place asa cum esti tu si nu te iubeste cu toate defectele tale inseamna ca nu te merita . Eu nu vreau sa spun ca sotul tau nu te merita dar m-a intristat sa vad ca te jignea pentru kilogramele in plus in loc sa te incurajeze si sa faca ceva impreuna cu tine. Poate ca o sa invete ca a iubi pe cineva inseamna si a-l respecta. Oricum , eu ma bucur sincer pentru tine si tine-o tot asa.
Giana, iti trimit pm cu linkurile necesare, pentru ca evit sa discut aici, despre produse. stii tu.... precedente, nebunia din capul meu !!!!!!
(07-04-2009 02:18 AM)Irina Reisler Wrote: [ -> ]SIMONA, ACESTA A FOST PRIMUL TAU MESAJ, POSTAT AICI, PE FORUM:

"AM NEVOIE DE SPRIJIN si TONIFIERE MENTALA
BUNA ZIUA

Am reusit si eu in final sa va gasesc. Vad ca sun tei o mare familie familie de care as avea si eu nevoie.
Sunt Simona din Brasov am 28 de ani si un baietel de 9 luni. Am 160 cm si 65 de kg.
VREAU SA SLABESC SI VREAU SA FIU IUBITA
De ce spun asta cu iubirea? pentru ca am ajuns la capatul puterilor si am mare noroc ca il am pe baietelul meu.
Inca de la inceputul casniciei sotul meu mi-a reprosat ca sunt prea grasa si ar trebui sa fac ceva in sensul asta. M-am straduit atat cat am putut si uneori am reusit alteori nu.
Acum dupa nastere sunt mai slaba ca inainte de a ramane insarcinata insa pentru el nu e suficient , probabil ca niciodata nu va fi.
Ma jicneste si ma desconsidera iara felul in care se uita la mine aproape ca ma ucide.
Cand avea baiatul 4 luni mi-a spus ca ar trebui sa imi fac o poza la burta si sa mi-o pun pe calculator sa o vad mereu ca sa constientizez cum arat.
sa stiti ca nu am burta chiar asa de mare am marimea 40 la pantaloni dar totusi este.
Nu am fost niciodata pplata dar........ inainte nu ma afecta atat de mult insa acum cu nasterea ( cezariana ) sunt mult mai sensibila.
Sunt in colaps emotional, plang de la orice, nu ma mai inteleg nici eu, imi propun sa fiu tare si nu reusesc. As vrea sa reusesc sa slabesc pentru mine sa reusesc sa ma simt bine dar nu am sprijinul necesar iar in starea in care ma aflu nu gasesc puterea de a incepe nimic Nu ma mai recunosc din fata plina de viata care mereu era invidiata pentru optimism si buna dispozitie am ajuns o depresiva, o epava, imi vine sa imi iau campii si nimeni nu ma intelege. M-am gandit sa apelez la un psiholog insa el nu ma poate ajuta sa sap de privirile si dispretul sotului meu.
Vreau doar sa fiu iubita pentru ceea ce sunt si sa am o familie fericita.
Sper sa ma puteti ajuta macar cu un sfat, cu o incurajare astfel incat sa reusesc sa imi schimb viata , sa fac ceva pentru mine, sa slabesc , sa fiu freumoasa si sa radiez din nou de buna dipozitie
Am decis ca vreau sa slabesc pentru mine , pentru confortul meu psihic.
Va multumesc ca m-ati ascultat"

Buna ziua! eu sunt noua pe aici si am tot citit ce se discuta pe forum. Am fost de cand ma stiu plinuta sau mai bine sa spun grasuta si iubeam dulciurile si painea, pana acum 2 luni cand, in urma unei oboseli puternice inima facea figuri. Am mes la medicul de familie care mi-a recomandat sa imi reiau testele de la tiroida care au iesit ok, iar apoi cu cea mai mare sinceritate mi-a spus ca totul tine de educatie...Poate si Dumnezeu a vrut sa imi dea puterea si intr-o luna m-am departat usor usor, dar si cam greu, de paine si dulciuri. Iar la inceputul lunii iunie am fost la nutritionist si usor suor am plecat de la 92 de kg si acum am 82,5. E adevarat ca familia m-a sustinut si ma sustine tot timpul, iar cel mai bun prieten al meu spune ca trebuie sa am rabdare si convingerea ca va fi bine. Am intrat pe forum sa imi impartassc experienta pentru ca imi este si teama ca uneori nu voi mai fi asa exigenta cu mine, mi-e teama sa nu imi stric singura munca.
Iar pentru Simona, tin sa te felicit pentru ca esti o femeie puternica si consider ca nu trebuie sa suproti jignirile sotului tau. Ai grija de tineAngelAngelAngel Ai deja un ingeras de baietel asa ca sotul tau pare a fi o persoana ce nu stie sa fie om
Bine ai venit, Violeta ! te felicit pentru vointa de care dai dovada, esti de-a noastra, ca sa zic asa ! toti oamenii au momente de slabiciune, toti "calcam strimb", atunci cind ducem aceasta lupta cumplit de grea...dar, important este sa ne redresam si sa mergem mai departe. Orice ai nevoie, sint/sintem aici ! o mina de doamne curajoase, un infinit de prietenie neconditionata, dovada vie ca orice este posibil, atunci cind iti doresti cu adevarat !
Felicitari Violeta!! Sunt sigura ca o sa reusesti ce ti-ai propus!
Bafta!!Smile
HeartHeart Multumesc mult pentru incurajari si pentru prietenie. Ma bucur ca sunt printre voi.Angel
cu tot dragul ! gasca se intilneste, in functie de perioada zilei, la topicele Cafeaua de dimineata, Gustarea dintre cafele si Cafeaua de seara, te asteptam acolo !
simonika, felicitari si multa bafta in continuare!!
Violeta, felicitari si asteptam noi rezultate!!
asta-i drumul cel bun!
Smile
Am citit ceva vreme posturile voastre si mi-am facut curaj. Primul lucru a fost sa ma uit in oglinda si sa spun: asta nu imi place, vreau sa mai scad de aici, mai merge si un pic aici. Am inceput un regim de o saptamana, regim in urma caruia am slabit 3-4 kilograme. Mananc foarte multe cereale- musli, orez brun, ciuperci, carne de pui la gratar si cam 4 felii de paine de secara/ fibra/ graham.
Sunt mult mai multumita de rezultatele acestui regim decat ceea ce mi-a oferit un "nutritionist". Am inceput sa mananc si mai calculat, nu mai mananc dupa 7 seara, beau multe lichide si recunosc ca imi permit sa mananc si un pic de inghetata zilnic fara sa am remuscari.
Toate sunt bune si frumoase pana acum. Sper sa mearga in continuare si sa ajung acolo unde doresc
Pages: 1 2
Reference URL's