Thread Closed 
SFATURI SI SECRETE, PENTRU FRUMUSETE
08-31-2009, 01:49 AM (This post was last modified: 08-31-2009 01:12 PM by Irina Reisler.)
RE: Sfaturi, retete, secrete ... de la si pentru cucuiete !
EMIRA sa sti ca ai foarte mare dreptate, e foarte bun tratamentul tau nu numai ptr pielea mainilor cat si pentru unghii care se exfoliate sau se rup usor.e un intaritor natural garantat 100%.
lamaia e un fruct foarte bun, cu multe proprietati, pe langa aportul de vitamina C
uite de exemplu eu o mai folosesc pentru ten...daca imi apare vreun cos, dau cu suc de lamaie, are rol astringent si il usuca.lamaia mai mult inchide porii, stiti porii deschisi atrag impuritat,praf si asa se formeaza puncte negre...eu o folosesc si pentru asta...asa o data pe sapta.
Find all posts by this user
08-31-2009, 01:15 PM
Gabri, ti-am reeditat mesajul, pentru ca e periculos sa dai retete care pot face rau anumitor oameni, cum ar fi, de exemplu, cei care au ulcer, gastrita, etc. Aici ne ferim de astfel de sfaturi. Si unui singur om este suficient sa-i faca rau. De unde ai luat reteta ? de pe site-ul lui reisler ! deci, mai multa grija la acest aspect ! RUGAMINTE PENTRU TOATA LUMEA ! Raspund cu capul de fiecare lucru spus aici. multumesc.

Salon By Irina Reisler - 0757.19.19.19
http://store.irinareisler.ro/
ireisler@gmail.com/0749.286.032
Visit this user's website Find all posts by this user
08-31-2009, 06:13 PM
ok,irina nici o problema...am inteles...din greseli se invata!nu?nu a fost ceva intentionat!
pup
08-31-2009, 06:38 PM
nici n-am spus asta !!! stai linistita, nu e nici o problema ! cintarul ce mai face ? e bine, sanatos ? Big Grin

Salon By Irina Reisler - 0757.19.19.19
http://store.irinareisler.ro/
ireisler@gmail.com/0749.286.032
Visit this user's website Find all posts by this user
09-02-2009, 08:21 PM
nu stiu daca pot sa intreb aici despre depilarea cu laser...dar as vrea sa stiu daca printre voi fetelor e vreuna care si-a facut si cat de multumita e?!nu de alta dar vreau si eu si nu prea stiu ce sa fac...!
09-02-2009, 08:24 PM
buna,gabri
sigur ca poti intreba
eu nu am facut si nu pot sa-ti spun exact decat sa nu crezi ca e definitiva...cei care spun asta mint cu nerusinare..este de fapt o epilare pt un timp mai mult,de regula pana la 5 ani iar costurile......

PANTERA ROZ ... cum altfel?Big Grin
DOAMNE ,da-mi putere sa ma pot obisnui cu ceea ce nu pot schimba,
da-mi curajul sa lupt cu ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea de a le deosebi una de alta!
09-02-2009, 08:47 PM
stiu ca nu e definitiva,Emira, dar totusi face debile firele de par si cand or creste tot nu mai creste atat de des, cred eu!
09-02-2009, 08:51 PM
atunci sa ne spui si noua dupa ce incerciSmile

da-mi curajul sa lupt cu ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea de a le deosebi una de alta!
09-02-2009, 09:02 PM
da cu siguranta, doar asta cred ca o sa se intample prin noiembrie, decembrie sa vedem...ca acum mai am chef sa stau la soare...si din cate stiu nu e voie.am vrut s-o fac dupa ce am nascut, dar e total contraindicat in timpul alapatului...asa ca iar am amanat-o.ce iubesc si ce urasc la mine e parul...podoaba capilara e de invidiat dar pe de alta parte cand ma depilez cu ceara pe picioare, de exemplu, si mor cat de repede imi creste la loc.asta e, calitati si defecte..SmileSmile
pup pe toate
09-03-2009, 01:48 PM (This post was last modified: 09-03-2009 01:48 PM by bolo.cris.)
si eu sunt tentata cu epilarea cu laser
am inteles ca nu e efinitiva, sunt necesare cam 6,8 sedinte, apoi cate una pe an de mentinere
mie imi cresc fire de par sub piele, si pt asta as vrea sa fac
09-05-2009, 09:54 AM
se numeste epilare cu lumina intens pulsata
nu este vorba de laser
intr-adevar se fac cel putin 8 sedinte pentru o zona
costurile sunt destul de ridicate
apoi se face anual un retus sau doua
iar efectul este de a incetini, decolora si rari firele de par
nu exista momentan o epilare definitiva
si nici nu stiu daca ar fi sanatoasa

de 2 ori mamica!
10.07 - 89kg ...24.09 -81kg
09-07-2009, 09:48 PM
buna seara doamnelor,

am sa va dau si eu un sfat obtinut de la podologul care ma trateaza (vezi rubrica "riscurile obezitatii").
renuntati la balerini, nu-i mai purtati. stiu ca sunt foarte frumosi, la moda si ii putem asorta la orice, dar nu sunt buni pentru sanatate. alegeti pantofi, papuci, ce vret voi, dar care au macar un pic de toc, cel putin 2 cm.
balerinii/pantofii plati modifica mersul si centrul de greutate al corpului. podologul mi-a explicat ca piciorul nu trebuie sa stea plat, ci putin inaltat, pentru ca si scobitura piciorului sa se mentina.
asta ma sfatuit pe mine podologul.
09-07-2009, 10:14 PM
fff interesant,magda
io nu-s prietena cu ei ca-s mica de statura dar e bine de stiut
mai vrem sfaturi
muah

09-07-2009, 10:43 PM
Magda imi voi spune parerea stric,strict personala
o femeie cocheta nu poate purta balerini
asa de inestetic eeeeee
si face un mers de.............ratusca
medical subscriu la opinia podologului
dar subscriu cu litere mari ptr estetica
si eleganta

PANTERA ALBASTRA
Zambeste, maine va fi mult mai frumos Smile
09-08-2009, 12:13 AM (This post was last modified: 09-08-2009 12:38 AM by Magda.)
si sa stii ca sunt de acord cu tine Elena, pantofii cu toc fac niste picioare de mama mama. plus ca pe tocuri o femeie mai da din solduri, si e frumos de privit.
acuma, chestia e valabila atat l balerini cat si la papucii plati.
hai sa va mai povestesc o chestie interesanta pe care am descoperit-o prin Franta.
am invatat sa ma parfumez si sa-mi aleg un parfum (asta nu inseamna ca gagicile de pe aici miros toate frumos, dimpotriva).
ma gandeam si eu ca un parfum il alegi dupa mirosul care-ti place. pufai o data, miroase fain, il iau.
nu,nu asa se procedeaza.
te duci, incerci 1-2 parfumuri, le dai la incheietura mainii, sau pe brat; si dupa aia te plimbi o juma de ora. lasi parfumul sa-si faca efectul. si dupa aia, daca mirosul care a ramas pe brat iti place, numai dupa aia il cumperi.
cica parfumul are 3 stadii. Primul, care trece foarte rpd; o a doua nota intermediara; si ultima nota care este parfumul adevarat, si pe care il simte toata lumea. de aceea trebuie sa lasi ceva timp sa treaca atunci cand incerci un parfum. si nu mai mult de 1, 2, 3. ca dupa aia nu mai stii ce ai incercat. in ziua cand vrei sa-ti cumperi un parfum, nu te mai parfumezi, ca sa nu se amestece intre ele.
cum ne parfumam? pai exista metoda clasica in care te parfumezi acolo unde sangele pulseaza (incheietura mainii, pe gat, intre sani, etc). sau poti pufai in aer si dupa aia treci prin norul de parfum care s-a creat. in acest fel, se aseaza putin si pe haine, si in par. eu practic pufaitul in aer, astfel parfumul se poate depune peste tot.

cam asta este. in rest, nu schimbati nimic la voi, ca sunteti mai frumoase si mai aratoase decat madamele de pe aici. Tongue Tongue
Thread Closed 

Forum Jump:

Atentie! Publicitatea facuta in mesaje, la firme, clinici, saloane, aparate, tratamente si produse este interzisa. In caz contrar, administratorul site-ului isi rezerva dreptul de a reedita mesajele respective. Singura forma de reclama permisa este cea oficiala, prin contracte de publicitate.