Thread Closed 
SFATURI SI SECRETE, PENTRU FRUMUSETE
09-08-2009, 03:50 PM
RE: Sfaturi, retete, secrete ... de la si pentru cucuiete !
Multumim de sfat Magda! Smile

Nu lasa pe maine ,ce poti face azi!AngelHeart
Find all posts by this user
09-08-2009, 06:34 PM
chestia cu balerinii chiar n-o stiam.mersi maga!!!!
pupppppp
09-08-2009, 07:38 PM
cu drag fetele
09-09-2009, 11:02 AM (This post was last modified: 09-09-2009 11:05 AM by Oana.)
buna dimineatza,
va spun si eu un truc pt momoentele cand ne ''ploua-n gura''dupa ceva dulce;
sa aveti la'ndemana o fiola de esenta de vanilie si doar mirositi atunci cand va e pofta de dulce
eu am probat si chiar functioneaza!!
o port in poseta mereu,scot dopul miros si gataaaaa!!!

PANTERA VIOLET
09-09-2009, 11:12 AM
multumim verisoaro, muah
09-09-2009, 11:19 AM
cu placereee muah muah!!!

PANTERA VIOLET
09-09-2009, 01:57 PM
Multumim Oana, e bun pontul! ca pofta de dulce ne apuca destul de des!

Pup
09-09-2009, 03:10 PM
Ce tareeeeeeeeeee este ideea Oana SmileSmileSmile
Pooop

PANTERA LILA
09-09-2009, 08:09 PM
da poate-mi pun dupa urechi vanilie, si asa o miro tot timpul.
mersi oana de sfat. il voi pune in practica
09-10-2009, 01:12 PM
wow ce tar efaza cu fioala de vanilie.....
hai sa va zic si eu ceva pt o senzatie supe, nu o pot descrie in cuvinte.....
aseara facand dus mi-am facut un peeling interesant si m-am gandit si la voi, ca te face sa te simti super, poate incercati si voi

2 lingurite sare grunjoasa, sau 2 de zahar(folosim si noi zaharul la ceva), 2 lingurite scortisoara macinata si vreo 5-6 linguri ulei de masline..toate se amesteca si te dai inainte de dus si masezi, dar nu prea tare, dupa aia te speli normal si limpezesti................wow o senzatie super si ramane pielea catifelata si hidratata de la ulei, super tare....si asta o poti face cam de 2-3 ori pe saptamana
sper sa va placa ca e si aromat
09-13-2009, 09:34 PM (This post was last modified: 09-13-2009 09:39 PM by gabri.)
fetelor eu tot intru p-aici sa va mai citesc secretele, saa mai invat si eu de la voi, dar vad ca voi cam rar intrati... nu vreti sa va lasati cu una cu doua sa dati secrete din casa!!!Smile
AMELY am incercat si eu peeling-ul tau, e intr-adevar "imbatator" pentru nari si fascinant ptr piele. Eu faceam aceeasi chestie cu zat de cafea si ulei de masline, citisem eu mai demult pe undeva!

As vrea sa mai spun un mic secret: atunci cand va demachiati este indicat sa va "stergeti" dinspre unghiul exterior al ochiului, adica contra ridurilor, si nu invers. Deasemenea cand se aplica crema de fata se maseaza zona in cerc la fel incepand dinspre unghiul exterior al ochiului.
Eu asa fac!
Sper sa va fie de folos, fetelor!
inca ceva, vine iarna si multe dintre noi adora ceaiurile, de musetel, de sunatoare, chiar ceai verde...pliculetele de ceai au la mine 2 intrebuintari":1. ptr ceai, iar 2. dupa ce am baut ceaiul iau pliculetul de musetel,ceai verde de exemplu si masez zona ochilor cu el.Ceaiul verde dupa cum stim are efect tonifiant, musetelul calmeaza, teiul la fel, etc
09-13-2009, 11:55 PM
ma bucur ca ti-a placut, Gabri, si eu azi m-am mai rasfatat inca o data si vorbeam cu voce tare"wow ce bine e "

in legatura cu ceaiul, din cate stiu musetelul nu se prea pune pe ochi.......
09-14-2009, 12:04 AM
NU? pai de ce? dar oricum daca sti sa-mi zici si mie de ce...si daca o citi Irina aici sa stearga de acolo musetelul ca nu vreau sa vi se intample ceva, dragelor!...

Think PINK...eat GREEN!24.08.2009--80 kg.....13.09.2009--74.1 kg......24.09.2009--71.5 kg
09-14-2009, 02:10 AM
Truc pt bataturi!!!Smile
..Daca ai folosit zeama de la lamaie si a ramas coaja nu o arunca la gunoi in cazul in care ai bataturi!!!Striveste putin coaja apoi pune=o pe batatura(asta inainte de culcare) apoi bandajeaza si las-o acolo pana dimineatza!!!! tratamentul se completeaza cu usturoi pisat aplicat in acelasi mod!!!....si sa stiti ca veti scapa de bataturi!!!

va poop
09-15-2009, 09:48 AM
Niciodata, musetel pe ochi !!!!! Este mediul propice inmultirii microbilor, este cea mai mare greseala pe care o poti face, daca ai o problema oftalmologica ! Pe ochi, nu se pun cataplasme cu ceaiuri, creme sau orice alta substanta care poate mentine umiditataea si mediul apos. niciodata !!!

Salon By Irina Reisler - 0757.19.19.19
http://store.irinareisler.ro/
ireisler@gmail.com/0749.286.032
Visit this user's website Find all posts by this user
Thread Closed 

Forum Jump:

Atentie! Publicitatea facuta in mesaje, la firme, clinici, saloane, aparate, tratamente si produse este interzisa. In caz contrar, administratorul site-ului isi rezerva dreptul de a reedita mesajele respective. Singura forma de reclama permisa este cea oficiala, prin contracte de publicitate.