Thread Closed 
VARIANTE DE PRINZ PENTRU REGIM / PERIOADA DE MENTINERE
03-18-2013, 06:27 PM
RE: VARIANTE DE PRINZ PENTRU REGIM / PERIOADA DE MENTINERE
SUPA CREMA DE CIUPERCI

700-800 grame ciuperci champignons
1 ceapa
5 catei usturoi
1 pastarnac
supa clara de legume
sare, piper, nucsoara, foaie de dafin
putin lapte

Se taie bucatele ceapa, usturoiul, ciupercile si pastarnacul. Se calesc ceapa si usturoiul pret de 1 minut, apoi se adauga ciupercile si se mai calesc putin. Se adauga pastarnacul si supa limpede de legume (eu am fiert separat 1 ceapa, 1 pastarnac, 1 morcov, 1 cartof si am strecurat zeama). Se condimenteaza cu sare, piper, nucsoara si frunza de dafin. Se lasa sa fiarba 25-30 de minute. Se ia de pe foc, se strecoara legumele, se arunca foile de dafin, dar se pastreaza zeama. Se paseaza legumele cu un blender, adaugand treptat zeama si laptele(cam jumatate de cescuta) pana se ajunge la consistenta dorita.

19.03.2012 start diso 67,8kg
19.05-63,5kg-start mentinere;20.11-59kg
14.04.2013-start dieta calorii negative 60,5kg

15.05-58,4kg
Find all posts by this user
06-19-2013, 01:32 PM
RE: VARIANTE DE PRINZ PENTRU REGIM / PERIOADA DE MENTINERE
Ciulama de ciuperci

Ingrediente: 2 cepe, 500gr ciuperci (pleurotus sau alt gen, de care doriti), 3-4 catei de usturoi, sare, piper, chilli, branza rasa/parmezan, iaurt (eu folosesc mereu de soia) si eventual patrunjel verde.

Se pune ceapa la "calit" in apa cu un strop de ulei de ss sau masline, se adauga ciupercile, iar cand s-au inmuiat un pic, se adauga usturoi pisat, condimentele si se lasa pana scade aproape de tot zeama lasata de ciuperci. Apoi se adauga iaurtul (2-3 linguri) si branza rasa. Cand incepe sa se topeasca branzica si sa se "lege" cu ciupercile, este gata!Smile
Daca doriti puteti adauga si verdeata.

PS: daca folositi ciuperci pleurotus, dupa ce le-ati spalat, lasati-le in apa rece cam 5 minute.

Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul!
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire!!!

02.01.2014-diso G= 113,2kg
Find all posts by this user
Thread Closed 

Forum Jump:

Atentie! Publicitatea facuta in mesaje, la firme, clinici, saloane, aparate, tratamente si produse este interzisa. In caz contrar, administratorul site-ului isi rezerva dreptul de a reedita mesajele respective. Singura forma de reclama permisa este cea oficiala, prin contracte de publicitate.